MASIGNCLEAN101

Samsung B350E Metro Duos Z3X IMEI Repair – IMEI Onarımı


b350 imei atma, b350e imei kodu, b350e kayıt dışı, b350e samsung imei, b350e z3x imei repair

Z3X Box bir Samsung IMEI onarım ve yazılım yükleme program kutusudur. IMEI numarası silinmiş veya bozulmuş Samsung B350E Metro modelini Z3X box ile onarmak mümkündür. Eğer son kullanıcı iseniz lütfen bu işlem için bir teknik servise danışın.

Cihaz Android işletim sistemli olmadığı için root vs. gibi bir ön hazırlığa ihtiyaç yoktur. Normal USB data kablosu kullanacağız bu işlem için. Telefon batarya içinde ve kapalı bir şekilde hazırda bulunsun.

Samsung Tool programını açın. (Tercihen Samsung Tool Pro)

B350E modelini seçin. Öncelikle yedek alma işlemi yapmanızı öneririz. Backup sekmesini açıp Read NV ve Read Cert seçenekleri ile yedeklerinizi alın. (Yedek almak için yapacağınız işlemin butonuna tıkladıktan sonra telefonun 1 ve ok(orta tuş) tuşlarını basılı tutarak USB kablosunu telefona takın.)

IMEI onarımı için Repair sekmesine gelin.b350e z3x imei repairIMEI kutucuklarını işretleyip IMEI numaralarını yazın. Repiar butonuna tıklayıp telefonun 1 ve ok(orta tuş) tuşlarına basılı tutarken USB kabloyu kapalı olan telefona takın. Kabloyu taktığınızda bilgisayar telefonu görüp işlem başlayacaktır. Repair done mesajını aldığınızda işlem başarıyla bitmiş demektir. Telefonu açıp *#06# kodunu girip IMEI numaralarını kontrol edebilirsiniz. Şebeke alamıyorsanız Patch Certificate seçeneğini uygulayın. Patc Certificate işlemi bazen uzun sürebiliyor. İşlem bitene kadar bekleyin.

NOT: İletişim araçlarının IMEI numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen IMEI onarımı esnasında telefonun orjinal IMEI numaralarını kullanın.
Emre Babacan